کلان داده

وبگاه مشاوران مدیریتی، تجاری و فنی کلان داده

کلان داده

وبگاه مشاوران مدیریتی، تجاری و فنی کلان داده

کلان داده
دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
نویسندگان
آخرین نظرات
                                                                          کتاب

اپرس،نرم افزار کلان داده ، آموزش

Apress Big Data Analytics Using Splunk 2013

انتشارت بزرگ اپرس در کتاب خود بر پلت فرم اسپلانک برای استفاده در کلان داده تاکید کرده است . در این کتاب مفاهیم و کاربردهای کلان داده همچنین موقعیت آینده‌ی این تکنولوژی به خوبی تاکید شده است.

مفاهیم کلان داده، تعاریف و مثال ها، سادگی بیان ،

Bigdata for dummies

توضیح کلان داده به زبان ساده. انتشارات دامیز نیز همچون دیگر انتشارات معتبر دنیا سعی کرده با بیان مفاهیم کلان داده و موضوعات مرتبط به زبان ساده سهم خود را در بازار حفظ کند. این کتاب به عنوان کتاب مقدماتی در بسیاری از حوزه های آموزشی کلان داده مورد توجه قرار گرفته است.

اخلاق ، جامعه، اقرات کلان داده

OReilly Ethics of Big Data 2012

در این کتاب به اثرات اخلاقی، ارزش هایی که بیگ دیتا می تواند بر زندگی و روندهای حال جاضر بگذارد ، می‌پردازد. در این کتاب عمدتا حوزه های تاثیر پذیر از کلان داده مورد توجه قرار گرفته است. 

مجلات

تکنولوژی کلان داده، بیزنس های نوپا، مقالاتhttp://www.baselinemag.com/analytics-big-data

این مجله تخصصا در باره پیشران تکنولوژی در بیزنس فعالیت می کند و یک بخش مجزا درباره تحلیل های بیگ دیتا دارد تحلیل ، مقالات و کیس استادی های متنوع از ویژگیهای این مجله می باشد.

آینده نگری و کلان داده، تجارت و کلان دادهhttp://www.baselinemag.com/analytics-big-data

قدرت تحلیل سایت بسیار بالاست و دسترسی به منابع به روز دارد. از این سایت به عنوان نمبعی برای تحلیل وضعیت پیشروی کلان داده می توان بهره برد.

مورد کاوی کلان داده، امنیت در کلان دادهPC Today - نمونه : Big Data & Security - What   Your Company Needs to Know (July 2013)

در این مجله چندین نمونه از کاربرد های کلان داده یه صورت مختصر مورد بررسی قرارگرفته است هچنین موضوعات امنیتی مرتبط با کلان داده نیز در این مجله مورد بررسی قرارگرفته است.

مزیت کلان داده، اثرات مالی استفاده از کلان داده، راهکارهای عملی استفاده از کلان دادهPCQuest - Big DATA How Companies are Benefiting From It (May 2013)

 در این مجله می توان به چگونگی کاربرد کلان داده در بیزنس هایی که از کلان داده استفاده می کنند دست یافت.در این مجله میتوان مثالهایی از این که چطور می توان از کلان داده در جای مناسب استفاده نمود پیدا نمود.

سایت های تحلیلی 

 

www.dataconomy.com

یک سایت پیش برنده اخبار حوزه کلان داده که در شهر برلین المان مستقر می باشد و نظر و صحبت های افراد تاثیر گذار در این حوزه از سرتاسر جهان را جمع آوری کرده و همچنین گزارشگرانی ثابت در این حوزه دارد و به صورت تخصصی در حوزه فنی و تجاری به عنوان سایت تحلیلی و خبر رسانی فعالیت می کند.


www.businessweek.com

 

با توجه به بخش تحلیلی آماری سالیانه و گزارش های آن ها داده ها را خوب آنالیز می کنند و پس از بررسی آن به ترتیب به سراغ شرکت های پیش رو می روند و منابع آن بسیار موثق است.

 www.businessinsider.com

این سایت نیز به منابع بسیار جامعی دسترسی دارد.

 

www.infoworld.com

بین منابع مختلف opensource و ..

تفکیک قائل شده اند و به راحتی می توان به منابع خام دست یافت

 

www.cio.com

این سایت بین منابع اصلی خبری و تحلیل هایی که در آن ها ممکن است سوگیری وجود داشته باشد تمایز قائل می شود. ولی چون دنبال کننده سایر سایت هاست پیشنهاد نمی شود.

 www.datascienceweekly.comبا عضویت در این سایت به صورت هفتگی از‌ آخرین اخبار حوزه کلان داده در بخش های فنی و تجاری با خبر می شوید.

دیگر


www.adayinbigdata.com
در این سایت می توانید به سرعت یک آشنایی کلی با حوزه کلان داده پیدا کنید.